15 TEMMUZ ŞEHİT YAKINI NİHAL OLÇOK İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.
Batman’da Şehit Abdullah Tayyip Olçok Kütüphanesinin açılışı kapsamında Şehit Yakını Nihal OLÇOK,  İlimizi ve ilçemizi ziyaret etti.
Batman Belediyesi ile Gazi ve Şehit Yakınları Vakfı Batman Şubesi tarafından oluşturulan Şehit Abdullah Tayyip Olçok Kütüphanesi’nin açılışına Batman Valimiz Sayın Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, şehit yakını Nihal Olçok, Batman Gazi ve Şehit Yakınları Derneği üyeleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.
 
NİHAL OLÇOK YAŞANANLARI ANLATTI
 
Açılışın ardından Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Nihal Olçok, eşi Erol Olçok ile oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybettiği 15 Temmuz gecesini ve tanıklıklarını anlattı. Olçok konuşmasında, katılımcılardan gelen sorulara cevap verirken duygusal anlar yaşadı.
Kütüphanenin açılışından sonra tarihi ilçemize de bir ziyaret gerçekleştiren Nihal OLÇOK, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN tarafından karşılanarak ilçemizin tarihi ve turistik yerlerini birlikte gezdi. Ziyaretin ardından Kaymakamımız günün anısına keçi kılından yapılmış motifli kilim ve Türk bayrağı hediye ettiler.