23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hasankeyfte Coşkuyla Kutlandı

 
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programına; Kaymakamımız Sayın Haluk KOÇ, Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali TANRIVERDİ, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Hasankeyf Müzesi Amfi Tiyatrosunda düzenlenen  çeşitli etkinliklere merkez ve köy ilkokulu ve ortaokul öğrencileri oyun parklarında ( tırmanma duvarı, survivor parkuru, top havuzu, kaydırak, engel parkuru, zıp zıp, bumerang, halka atmaca, şut becerisi vb) palyaçolar ve disney kahramanları karakterleriyle oynadılar. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimize ikram stantlarında patlamış mısır, pamuk şekeri, Osmanlı macunu şekeri dağıtıldı. Ayrıca sihirbazlık gösterileri vantrolog kukla gösterisi show ve yarışmalarla çocuklarımız 23 Nisanı doyasıya kutladılar.