ARILI KOVAN ve MALZEME DAĞITIMI
 
GAP İdaresi tarafından programa alınan Hasankeyf Entegre Kırsal Kalkınma Projesi Kapsamında; Hasankeyf Kaymakamlığı-Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 2018 yılında uygulanmak üzere hazırlanan Hasankeyf İlçesi Merkez ve Köylerinde Arı Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi  (15 Çiftçi * 20’er Kovan ile toplamda 300 adet Arılı Kovan ve Malzemesi) GAP idaresince uygun görülerek onaylanmıştır.
 
Bu kapsamda İlçemiz Merkez, Irmak, Karaköy, Tepebaşı, Uzundere, Üçyol, Kumluca, Yakaköy, İncirli ve Çardaklı köylerinde ikamet eden 15 yetiştiricimize %70 hibe (Gap İdaresi) %30 çiftçi katkısı olacak şekilde toplam 300 arılı kovan ve arı malzemesi 17.04.2018 tarihinde yetiştiricilerimize dağıtılmıştır.
 
Yine Bu proje kapsamında; Hasankeyf Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü koordinatörlüğünde projeden faydalanan 15 yetiştiricimize İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde konusunda uzman eğiticiler tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilecektir. Bu eğitimler ile yetiştiricilerimizin bilinçli ve tekniğine uygun yetiştiricilik yapmalarını sağlayarak dağıtılacak arılı kovanlardan daha yüksek ve kaliteli bal üretimi hedeflenmektedir. 
 
Hasankeyf Entegre Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında 2016-2017 ve 2018 yıllarında hazırlamış olduğumuz Arı Yetiştiriciliğini Geliştirme Projeleri ile son 3 yılda toplam 50 yetiştiriciye 1000 adet arılı kovan ve arı malzemesi dağıtılmıştır.