Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının 79. Yıldönümünde İlçemizde Törenle Anıldı
 
Milli mücadelemizin önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79.yıldönümünde törenlerle anıldı.
 
10 Kasım Atatürk'ü Anma programı, İlçemizde Belediye yanı Cumhuriyet meydanında düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ile başladı.
 
Törende; Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, askerî erkân, kamu kurum yöneticileri, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra siyasi parti, STK temsilcileri, öğretmen ile öğrenciler hazır bulundu.
 
Atatürk’ü anma Töreni, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN ve Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN tarafından Atatürk anıtına çelenkler sunuldu.
 
Çelenk sunumunun ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve canlarını vatanımız için feda eden aziz şehitlerimiz anısına siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 
Çelenk sunma töreni İstiklal Marşı'nın okunması ile sona erdi.
 
10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI İMAM-HATİP ORTAOKULUNDA DEVAM ETTİ
 
Atatürk'ü anma programı, İmam-Hatip Ortaokulunda düzenlenen törenle devam etti.
 
Törene; Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, askerî erkân, kamu kurum yöneticileri, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra siyasi parti, STK temsilcileri, öğretmen ile öğrenciler hazır bulundu.
 
Törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Hasankeyf Ortaokulu Öğretmeni Ahmet CİHAN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devem etti.
 
ÖĞRENCİLERİN HAZIRLADIĞI ORATORYO BEĞENİYLE İZLENDİ
 
Konuşmanın ardından tören, Hasankeyf Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Murat ÖZCAN yönetiminde hazırlanan  'Oratoryo' gösterisi beğeniyle izlendi.
 
Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, Mustafa Kemal ATATÜRK ile ilgili slayt gösterisi izlendi. Toplu resim çekiminden sonra tören son buldu.