İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
 
Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
 
İlçemizde Cumhuriyetin 94. Yıldönümü kutlama etkinlikleri 28 Ekim günü saat 13.00 ‘te Atatürk anıtına çelenklerin sunumuyla başladı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma töreni, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, Belediye Başkanı Vekili Mehmet KARAALP tarafından Atatürk anıta çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.  
 
29 Ekim 2017 günü saat 08.30-09.30 arasında tebriklerin kabulü yapıldı.   Kaymakamımız ev sahipliğinde yapılan tebriklerin kabulüne, Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN. İlçe Jandarma Komutanı Abbas ÇELİK, kamu kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenciler katıldı. 
Törenden sonra kutlamalara katılan öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakamımız, bir süre sohbet ederek, öğrencilerin Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.
 
Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bir konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, “ilk olarak Milletimizin Gazi Mustafa Kemal önderliğinde büyük fedakarlıklar ve türlü kahramanlıklar sonucunda kazandığı Kurtuluş Savaşı zaferini milletin egemenliğine dayalı, milli iradeyi esas alan Cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.Köklü geçmişimiz üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizin, Milletimizin ebediyete kadar var olacağının, uğrunda nice şehitler verilen kutsal vatan topraklarında ilelebet hür ve bağımsız yaşayacağının en büyük teminatı olduğunu, ecdadımızın kutsal emaneti olan vatanımıza sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizi yarınlara daha güçlü bir şekilde taşımaya devam edeceğimizi, Millet olarak; binlerce yıllık güçlü ve dirayetli devlet tecrübesi üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizi daima daha ileri noktalara taşıma, muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkarma azim ve kararlılığını sürdüreceğimizi başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum. Dedi .
 
Ardından, günün anlam ve önemine ilişkin öğrenciler tarafından şiirler okundu ve müzik korusu tarafından şarkılar söylendikten sonra tören sona erdi.