Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN’in “Dünya Kadınlar Günü” Mesajı
 

Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, 8 Mart 'Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla hükümet konağında çalışan tüm kadınların 'Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak birer çiçek verdi ve konuyla ilgili bir mesaj yayınladı. 

 

Evrensel insan haklarının vazgeçilmez ve ayrılmaz parçası olan kadın haklarının sağlanması yolunda yapılan çalışmaların simgesi olan 8 Mart, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 'Dünya Kadınlar Günü' olarak kutlanmaktadır.
 
Toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası fedakârlığın ve duyarlılığın sembolü olan kadınlarımız, toplumsal ve siyasal yaşama etkin katılımı, gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergesidir.
 
 
Kadınlarımızın daha iyi eğitim alması ve ekonomik özgürlüğüne kavuşması için daha fazla çalışmalıyız. Çünkü kadınlar, çocuklarımızın ilk öğretmeni ve yeni nesillerin mimarıdır.
 
Geleceğimizi şekillendirmede önemli görevleri yerine getiren kadınlarımızın hayata daha etkin katılmalarını sağlayacak fırsatları hazırlamak ve her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek hepimizin ortak sorumluluğudur.
 
“Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. 
 
 
Yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren, gelecek nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirecek olan tüm annelerimizin ve kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.