Sayın Valimiz Ahmet Deniz, İlçemizde Muhtarlar Toplantısına Katıldı ve Köy Ziyaretlerinde Bulundu
 
Sayın Valimiz Ahmet Deniz, İlçemizde muhtarlar toplantısına katıldı ve Üçyol ile Saklı köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe ziyareti sırasında Sayın Valimize; kamu kurum yöneticileri eşlik ettiler.
 
Hükümet Konağı bahçesinde Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent Baygüven, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ve ilçe kurum yöneticileri tarafından karşılanan Vali Deniz, kaymakamlık toplantı salonundan mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.
 
VALİ DENİZ, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
 
Kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlarla bir araya gelen Vali Deniz, haziran ayından itibaren Ilısu barajından suyun tutulacağını ifade ederek, ilçede devam eden alt yapı ve üst yapı çalışmalarının tamamlanması için ilgili kurumlara gerekli talimatların verildiğini belirtti. 
 
Devam eden yatırımların yanı sıra ilçenin yeni yerleşkesinde yapılan 25 yataklı İlçe Devlet Hastanesinin Sağlık Bakanlığı onayından geçtiğini ve kısa zamanda  hastanenin vatandaşımıza hizmet vermeye başlayacağını belirten Vali Deniz, ilçeye eğitim alanında da birçok yeni yatırım yapılacağını belirterek, “Yapılan yatırım ve düzenlemelerin tamamlanmasıyla birlikte Hasankeyf bu yeni konseptiyle butik bir ilçeye dönüşmüş olacak” diye konuştu. 
 
"HUZURUMUZA SAHİP ÇIKALIM"
 
Vatandaşımıza hizmetin en iyisini vermeye çalıştıklarını belirten eden Vali Deniz, “Batman, güvenli ve huzurlu bir ildir. Önemli olan birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktır.  Huzur ve güven olunca hizmet daha hızlı geliyor. İnsanlar daha bir şevkle çalışıyor. Bu nedenle huzur ve güvenimizi bozmaya çalışanlara karşı sesimizi yükseltmeliyiz” diye konuştu. 
 
Toplantı muhtarların talep ve isteklerin dinlenmesinin ardından sona erdi.
 
VALİ DENİZ,  HASANKEYF BELEDİYESİNİ ZİYARETETTİ
 
Toplantının ardından yeni yerleşkesine taşınan Hasankeyf Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Deniz, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ile bir süre sohbet ederek, yeni belediye binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
VALİ DENİZ,  ÜÇYOL KÖYÜNDE VATANDAŞLARLABİR ARAYA GELDİ
 
Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol Köyünü ziyaret eden Vali Deniz, köy halkıyla bir araya gelerek, vatandaşın sorun ve taleplerini dinledi.
 
ÜÇYOL KÖYÜNDE UYGULANACAK OLAN EKOLOJİK KÖY PROJESİ ALANINDA İNCELEME
 
Kaymakamlığımız ve Dicle Kalkınma Ajansının desteğiyle yürütülen 'Üçyol Ekolojik Köy Projesi' alanında incelemelerde bulunan Vali Deniz, projenin ihale aşamasında olduğunu belirterek, projenin hem ilimizin turizmine hem de köyün kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

 
VALİ DENİZ, SAKLI KÖYÜNDE KÖY HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
 
Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Saklı Köyüne geçen Vali Deniz, vatandaşlarla bir araya gelerek, bir süre sohbet etti.Vatandaşın sorun ve taleplerini dinleyen Vali Deniz, vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını dinlemek, hal ve hatırlarını sormak amacıyla köy ziyaretinde bulunduklarını belirterek, “Bizim için vatandaşın memnuniyeti ve hayır duası her şeyden daha kıymetlidir” dedi. 
 
VALİ DENİZ, KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
 
Köy ziyaretleri sırasından köy okullarını da ziyaret eden Vali Deniz, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti ve kendilerine kitap hediye etti.  
 
Saklı köyünde okuryazarlık kursuna katılan vatandaşları sınıfta ziyaret eden Vali Deniz, kendileriyle bir süre sohbet ederek, gayretlerinden dolayı kendilerini tebrik etti. 
 
Vali Ahmet Deniz ve beraberindekiler ziyaret ve incelemelerin ardından akşam saatlerinde köyden ayrıldılar.