SAYIN VALİMİZ HULUSİ ŞAHİN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
 
Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN ilçemizi ziyaret etti. Kaymakamımız  Sayın Haluk KOÇ, İlçe Jandarma Komutanı Ömer SEYHAN, İlçe Emniyet Amiri Erdem BEKEM tarafından karşılandıktan sonra kaymakamlık makamında Sayın Kaymakamımız Haluk KOÇ’tan dan ilçemizde yürütülen çalışmalara ilişkin brifing aldı.      
                                                          
Daha sonra 60 bin metrekare alan üzerine inşa edilen  Hasankeyf Müzesinde incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN, tarihi eserlerin sergilendiği salonları gezerek, yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.    
 
Müze ziyaretinin ardından Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN  Ilısu Barajı nedeniyle  anıt eserlerin koruma ve taşınma işlemleri kapsamında Yeni Hasankeyf yerleşkesindeki Arkeopark alanına taşınan tarihi eserleri yerinde inceledi. Tarihi Hasankeyf kalesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN   daha sonra İlçemiz tarihi Hasankeyf çarşısındaki esnafı ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi.
 
Sayın Kaymakamımız Haluk KOÇ ilçemize özgü tiftik dokuması üzerine işlenen Türk Bayrağını Valimize hediye etti. İnceleme ve ziyaretlerin ardından Sayın Valimiz ilçemizden ayrıldı.