Hasankeyf Kaymakamlığı
 
İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Bu içerik toplam 137 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İlçemizde "Kutlu Doğum Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Belediye bahçesinde İlçe Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu programa, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, İlçe Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, konuşmacı olarak Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEK, Hasankeyf İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, Gercüş ve Kozluk İlçe Müftüleri ile İlçemizdeki Kurum ve Kuruluş Amirleri ve halkımızın büyük katılımı ile gerçekleşti.

İlçe Müftülüğü tarafından etkinliğe katılan tüm misafirlere kitap ve gül hediye edildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe, Merkez Kızlar Cami İmam-Hatibi Adnan CAN'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti okuması ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşmasında; "birlik ve beraberliğe vurgu yaparak hiçbir ırkın bir ırka üstünlüğünün olmadığını belirterek üstünlüğün takvada olduğunu söyledi. Onun içindir ki İslam ve Kuran-ı Kerim'de bütün güzelliklerini Hz. Muhammed (Sav)'in şahsında toplamıştır. Eğer biz o şahsı tam olarak anlayabilirsek, o'nun kişiliğini, mesajını tam olarak algılayabilirsek işte esas huzuru dünya ve ahiret güzelliğini o zaman yaşamış oluruz" dedi. Ardına konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEKHz.Peygamber ve Güven Toplumu hakkında konuşmalarını yaptı.

Konuşmaların ardından kutlu doğum etkinliği  ilahi ve şiir dinletisi eşliğinde devam etti. Veda Hutbesini  ezberleyerek dereceye giren öğrencilerimizin hediyelerini  Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN tarafından verildi, şiir ve ilahi yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ise Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN tarafından hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

EMNİYET AMİRLİĞİNDEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE JESTİ

KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BİLİM KOMİTESİ VE DSİ HETİNİN İLÇEMİZE ZİYARETLERİ.

Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıl Dönümü kutlandı.

Valimiz Sayın Ahmet Deniz İlçemizi Ziyaret Etti.

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı haftalık olağan Mütevelli Heyet Toplantısını İlçe Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN Başkanlığında yapıldı.

İLÇE EMNİYET KAYMAKAMIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

EŞLEŞTERME KOMİSYONU ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ.

Hasankeyf Kaymakamlığı
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26