Hasankeyf Kaymakamlığı
 
İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Bu içerik toplam 262 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İlçemizde "Kutlu Doğum Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Belediye bahçesinde İlçe Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu programa, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, İlçe Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, konuşmacı olarak Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEK, Hasankeyf İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, Gercüş ve Kozluk İlçe Müftüleri ile İlçemizdeki Kurum ve Kuruluş Amirleri ve halkımızın büyük katılımı ile gerçekleşti.

İlçe Müftülüğü tarafından etkinliğe katılan tüm misafirlere kitap ve gül hediye edildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe, Merkez Kızlar Cami İmam-Hatibi Adnan CAN'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti okuması ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşmasında; "birlik ve beraberliğe vurgu yaparak hiçbir ırkın bir ırka üstünlüğünün olmadığını belirterek üstünlüğün takvada olduğunu söyledi. Onun içindir ki İslam ve Kuran-ı Kerim'de bütün güzelliklerini Hz. Muhammed (Sav)'in şahsında toplamıştır. Eğer biz o şahsı tam olarak anlayabilirsek, o'nun kişiliğini, mesajını tam olarak algılayabilirsek işte esas huzuru dünya ve ahiret güzelliğini o zaman yaşamış oluruz" dedi. Ardına konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEKHz.Peygamber ve Güven Toplumu hakkında konuşmalarını yaptı.

Konuşmaların ardından kutlu doğum etkinliği  ilahi ve şiir dinletisi eşliğinde devam etti. Veda Hutbesini  ezberleyerek dereceye giren öğrencilerimizin hediyelerini  Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN tarafından verildi, şiir ve ilahi yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ise Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN tarafından hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

HASANKEYF ORTAOKULU VE İMAM-HATİP ORTAOKULUNDA TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI COŞKUSU

ÜSKÜDARLI MİSAFİRLERİMİZİ TARİHİ İLÇEMİZDE AĞIRLADIK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde coşkuyla kutlandı.

SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

26. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu İlçemizi Ziyaret Etti

Tarihi Zeynel Bey Türbesi Yeni Yerine Yerleştirildi

Şehit Eşine, "Anneler Günü" Ziyareti

Tarihi Zeynel Bey Türbesi Yeni Kültürel Park Alanı'na Taşındı

HASANKEYF'TE SİRK GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

ARILI KOVAN ve MALZEME DAĞITIMI

Hasankeyf Kaymakamlığı
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26