Hasankeyf Kaymakamlığı
 
İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Bu içerik toplam 475 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İlçemizde "Kutlu Doğum Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Belediye bahçesinde İlçe Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu programa, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, İlçe Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, konuşmacı olarak Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEK, Hasankeyf İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, Gercüş ve Kozluk İlçe Müftüleri ile İlçemizdeki Kurum ve Kuruluş Amirleri ve halkımızın büyük katılımı ile gerçekleşti.

İlçe Müftülüğü tarafından etkinliğe katılan tüm misafirlere kitap ve gül hediye edildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe, Merkez Kızlar Cami İmam-Hatibi Adnan CAN'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti okuması ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşmasında; "birlik ve beraberliğe vurgu yaparak hiçbir ırkın bir ırka üstünlüğünün olmadığını belirterek üstünlüğün takvada olduğunu söyledi. Onun içindir ki İslam ve Kuran-ı Kerim'de bütün güzelliklerini Hz. Muhammed (Sav)'in şahsında toplamıştır. Eğer biz o şahsı tam olarak anlayabilirsek, o'nun kişiliğini, mesajını tam olarak algılayabilirsek işte esas huzuru dünya ve ahiret güzelliğini o zaman yaşamış oluruz" dedi. Ardına konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEKHz.Peygamber ve Güven Toplumu hakkında konuşmalarını yaptı.

Konuşmaların ardından kutlu doğum etkinliği  ilahi ve şiir dinletisi eşliğinde devam etti. Veda Hutbesini  ezberleyerek dereceye giren öğrencilerimizin hediyelerini  Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN tarafından verildi, şiir ve ilahi yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ise Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN tarafından hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

GENÇ ÇİFTÇİLERE HAYVANCILIK DESTEĞİ

Sayın Valimiz, İlçemizde İncelemelerde Bulundu

ILISU BİLİM KOMİTESİNİN İLÇEMİZE ZİYARETLERİ

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNE SOSYAL TESİS PROJESİ

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN KONUTLARIN SORUNLARI HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

KAYMAKAMIMIZ YOLÜSTÜ KARAKOLUNDA ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

KAYMAKAMIMIZ BAŞKANLIĞINDA MAHALLİ İSKAN KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

BATMAN GAP İDARESİ YETKİLİLERİ KAYMAKAMIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Hasankeyf Kaymakamlığı

 

  HASANKEYF'TE HAVA DURUMUA DURUMU     BATMAN HARİTASI
http://www.dmi.gov.tr/sunum/tahmin-show-1.aspx?m=HASANKEYF&basla=1&bitir=4&rC=DFDFDF&rZ=fff  
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26