Hasankeyf Kaymakamlığı
 
İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Bu içerik toplam 345 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İlçemizde "Kutlu Doğum Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Belediye bahçesinde İlçe Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu programa, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, İlçe Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, konuşmacı olarak Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEK, Hasankeyf İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, Gercüş ve Kozluk İlçe Müftüleri ile İlçemizdeki Kurum ve Kuruluş Amirleri ve halkımızın büyük katılımı ile gerçekleşti.

İlçe Müftülüğü tarafından etkinliğe katılan tüm misafirlere kitap ve gül hediye edildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe, Merkez Kızlar Cami İmam-Hatibi Adnan CAN'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti okuması ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftü V. Hasan DURSUN, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşmasında; "birlik ve beraberliğe vurgu yaparak hiçbir ırkın bir ırka üstünlüğünün olmadığını belirterek üstünlüğün takvada olduğunu söyledi. Onun içindir ki İslam ve Kuran-ı Kerim'de bütün güzelliklerini Hz. Muhammed (Sav)'in şahsında toplamıştır. Eğer biz o şahsı tam olarak anlayabilirsek, o'nun kişiliğini, mesajını tam olarak algılayabilirsek işte esas huzuru dünya ve ahiret güzelliğini o zaman yaşamış oluruz" dedi. Ardına konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Yıldırım Beyazıt Üni. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Halil ÇİÇEKHz.Peygamber ve Güven Toplumu hakkında konuşmalarını yaptı.

Konuşmaların ardından kutlu doğum etkinliği  ilahi ve şiir dinletisi eşliğinde devam etti. Veda Hutbesini  ezberleyerek dereceye giren öğrencilerimizin hediyelerini  Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN tarafından verildi, şiir ve ilahi yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ise Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN tarafından hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

HASANKEYF GENÇLİK PLATFORMU

TÜGVADAN İFTAR YEMEĞİ

Sayın Valimiz Ahmet DENİZ Yeni Hasankeyf Yerleşkesinde İncelemelerde bulundu .

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof.Dr. Veysel Eroğlu İlçemizde Düzenelen İftar Bereketi Programına katıldı

KAYMAKAMIMIZ, KARNE ALAN ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI

DSİ 16. BÖLGE MÜDÜRÜNDEN VEDA ZİYARETİ

İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİNDEN İFTAR YEMEĞİ

ÇATOM’DAN KAYMAKAMLIĞIMIZA ZİYARET

Mardin-Trabzon Kardeşlik Projesi Ekibi İlçemizde

AB-ÜLKESİNE KATMA DEĞER KATAN BİLİÇLİ VE SAĞLIKLI GENÇLİK İLE GÜZEL BİR GELECEĞE

Hasankeyf Kaymakamlığı
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26