Hasankeyf Kaymakamlığı
 
15 Temmuz Darbe Girişimine Karşı Hasankeyfliler Tek Vücut Oldular

Bu içerik toplam 356 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


15 Temmuz Darbe Girişimine Karşı Hasankeyfliler Tek Vücut Oldular

İlçemizde,  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Kaymakamlığımız tarafından organize edilen etkinlikte, yoğun katılımla bir kez daha demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarak, tek vücut oldular.

15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin birinci yıldönümünde düzenlenen etkinliğe; Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, Belediye Başkan Abdulvahap KUSEN, kamu kurum yöneticileri, kamu çalışanları, STK temsilcileri ile Hasankeyfli vatandaşlarımız katıldı.

Seyir Alanında Saat 20.00 da toplanan kalabalık Belediye binasına kadar Türk Bayraklarıyla yürüyerek FETÖ/PDY  terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini sloganlarla kınadı.

Kalabalık topluluk Cumhuriyet meydanına geçerek bir süre sloganlar attıktan sonra Şehitlerimiz için 1 dk.saygı duruşuna davet edildi ve ardından İstiklal Marşı topluca okundu. Kuranı Kerim tilavetini okumak üzere Kızlar Camii İmam-Hatibi Adnan CAN davet edildi.

Daha sonra, konuşmalarını yapmak üzere Akparti İlçe Başkanı Mehmet Şirin BIÇAKÇI, Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, İlçe Müftü Vekili Hasan DURSUN günün anlam ve önemine uygun birer konuşma yaptılar.

Ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Kaymakamımız Faruk Bülent BAYGÜVEN, “Geçen yıl 15 Temmuz 2016 tarihinde aynı saatlerde hain  FETÖ/PDY  terör örgütünün darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Darbe girişiminin yaşandığı ilk saatlerde tepkimizi siz yürekli, vatanına ve milletine bağlı Hasankeyf'li halkımız ile birlikte tepkimizi göstermek için bu alandaydık.Bizleri yalnız bırakmayıp verdiğiniz bu destekten, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıktığınızda dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum, bizler birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, bu aziz vatanımızı bölmeye kimse cesaret edemez.            

Bu vesileyle, başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere vatanı ve bayrağı için canını feda eden tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

15 Temmuz etkinliğine katılan vatandaşlarımızla dev ekranda 15 Temmuz belgeseli, kahramanlık marşları ve ilahiler topluca izlendi.Sabah namazına kadar süren etkinlikler topluca sabah namazı  kılındıktan sonra dualar yapıldı ve ardından etkinlik sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNE SOSYAL TESİS PROJESİ

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN KONUTLARIN SORUNLARI HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

KAYMAKAMIMIZ YOLÜSTÜ KARAKOLUNDA ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

KAYMAKAMIMIZ BAŞKANLIĞINDA MAHALLİ İSKAN KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

BATMAN GAP İDARESİ YETKİLİLERİ KAYMAKAMIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

15 Temmuz Darbe Girişimine Karşı Hasankeyfliler Tek Vücut Oldular

İMAM-HATİP ORTA OKULUNDA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

KAYMAKAMLIĞIMIZ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ ONURUNA YEMEK VERDİ

Hasankeyf Kaymakamlığı

DUYURULAR

İHALE İLANLARI

HABERLER

BİLGİ EDİNME

ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİNİZ

TERÖR ARANANLAR LİNKİ

 

  HASANKEYF'TE HAVA DURUMUA DURUMU     BATMAN HARİTASI
http://www.dmi.gov.tr/sunum/tahmin-show-1.aspx?m=HASANKEYF&basla=1&bitir=4&rC=DFDFDF&rZ=fff  
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26