Hasankeyf Kaymakamlığı
 
15 Temmuz Darbe Girişimine Karşı Hasankeyfliler Tek Vücut Oldular

Bu içerik toplam 477 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


15 Temmuz Darbe Girişimine Karşı Hasankeyfliler Tek Vücut Oldular

İlçemizde,  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Kaymakamlığımız tarafından organize edilen etkinlikte, yoğun katılımla bir kez daha demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarak, tek vücut oldular.

15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin birinci yıldönümünde düzenlenen etkinliğe; Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN, Belediye Başkan Abdulvahap KUSEN, kamu kurum yöneticileri, kamu çalışanları, STK temsilcileri ile Hasankeyfli vatandaşlarımız katıldı.

Seyir Alanında Saat 20.00 da toplanan kalabalık Belediye binasına kadar Türk Bayraklarıyla yürüyerek FETÖ/PDY  terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini sloganlarla kınadı.

Kalabalık topluluk Cumhuriyet meydanına geçerek bir süre sloganlar attıktan sonra Şehitlerimiz için 1 dk.saygı duruşuna davet edildi ve ardından İstiklal Marşı topluca okundu. Kuranı Kerim tilavetini okumak üzere Kızlar Camii İmam-Hatibi Adnan CAN davet edildi.

Daha sonra, konuşmalarını yapmak üzere Akparti İlçe Başkanı Mehmet Şirin BIÇAKÇI, Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, İlçe Müftü Vekili Hasan DURSUN günün anlam ve önemine uygun birer konuşma yaptılar.

Ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Kaymakamımız Faruk Bülent BAYGÜVEN, “Geçen yıl 15 Temmuz 2016 tarihinde aynı saatlerde hain  FETÖ/PDY  terör örgütünün darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Darbe girişiminin yaşandığı ilk saatlerde tepkimizi siz yürekli, vatanına ve milletine bağlı Hasankeyf'li halkımız ile birlikte tepkimizi göstermek için bu alandaydık.Bizleri yalnız bırakmayıp verdiğiniz bu destekten, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıktığınızda dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum, bizler birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, bu aziz vatanımızı bölmeye kimse cesaret edemez.            

Bu vesileyle, başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere vatanı ve bayrağı için canını feda eden tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

15 Temmuz etkinliğine katılan vatandaşlarımızla dev ekranda 15 Temmuz belgeseli, kahramanlık marşları ve ilahiler topluca izlendi.Sabah namazına kadar süren etkinlikler topluca sabah namazı  kılındıktan sonra dualar yapıldı ve ardından etkinlik sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

İLÇE İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI.

Hasankeyf'te Kapama Antepfıstığı Bahçeleri Kuruluyor

Kaymakamımız İlçemizde Görev Yapan Askeri Personelin Bayramlarını Kutladı

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNDE OKULLARIN ÇEVRESİNDE ALINACAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ

Kaymakamımız Kurban Bayramında Şehit Ailelerini Unutmadı

KURBAN BAYRAMI RESMİ BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 95. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

KAYMAKAMIMIZ ÜÇYOL KAVAK MEZRASINDA ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

KAYMAKAMIMIZ YAKAKÖY KÖYÜNDE ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

KALE GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

Hasankeyf Kaymakamlığı

 

  HASANKEYF'TE HAVA DURUMUA DURUMU     BATMAN HARİTASI
http://www.dmi.gov.tr/sunum/tahmin-show-1.aspx?m=HASANKEYF&basla=1&bitir=4&rC=DFDFDF&rZ=fff  
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26