Hasankeyf Kaymakamlığı
 
YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN KONUTLARIN SORUNLARI HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

Bu içerik toplam 233 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN KONUTLARIN SORUNLARI HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI


        5543 sayılı İskân Kanunu’nun geçici 8’inci maddesinin 3’üncü fıkrası kapsamında hazırlanan 05.05.2015 tarihli ve 29346 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunan 2015/7590 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 01.06.2016 tarihli ve 29729 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunan 2016/8857 sayılı Bakanlar Kurulu Kararları gereğince; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesinin yapımından etkilenen İlçemiz merkezindeki ailelerin, yeni Hasankeyf yerleşim alanına nakilleri, hak sahiplikleri ve borçlandırılmalarına ilişkin usul ve esaslar ile ilgili bakanlık kamu kurum ve kuruluşlarının görev, yetki ve sorumlulukları belirlenmiştir.

Bu kapsamda, 2016 yılı içerisinde Batman Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kaymakamlığımızca sonuçlandırılan hak sahipliği sonucunda  TOKİ tarafından  ihale yapılmış ve 710 konutun yapımına başlanmıştır.

Ancak son zamanlarda Kaymakamlığımıza ulaşan bazı şikayetler, sosyal medyada çıkan evler sulanmıyor haberleri  üzerine sorunların muhatapları ile bir araya gelerek sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunma gereği hasıl olmuştur.

Bu nedenle, Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN başkanlığında yapılan toplantıya DSİ 16. Bölge Müdürlüğü adına Şube Müdürü Şehmus Erkan DURSUN, Yazı İşleri Müdürü Ramazan ÇİÇEK, TOKİ Müşavir Firma Yetkilileri, Hasankeyf Sivil Toplum Kuruluş Yetkilileri ve konutları yapan iki firmanın temsilcileri katıldı.  

Yeni Hasankeyf Yerleşkesinde yapımı devam eden konutların eksiklikleri  ile ilgili olarak Kaymakamımız toplantıya katılım sağlayan herkese söz hakkı vererek sorunları dinledi. Karşılıklı yapılan görüşmeler neticesinde; kontrollerin hem TOKİ tarafından hem de oluşturulan komisyon tarafından sık sık incelemeler yapılması ve mevcut sorunların çözümü için firma yetkilileri ile birlikte çalışılması konusunda fikir birliğinde varıldı.

Kaymakamımız toplantıya katılım sağlayan tüm yetkililere katkılarından dolayı teşekkür ederek toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

GENÇ ÇİFTÇİLERE HAYVANCILIK DESTEĞİ

Sayın Valimiz, İlçemizde İncelemelerde Bulundu

ILISU BİLİM KOMİTESİNİN İLÇEMİZE ZİYARETLERİ

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNE SOSYAL TESİS PROJESİ

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN KONUTLARIN SORUNLARI HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

KAYMAKAMIMIZ YOLÜSTÜ KARAKOLUNDA ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

KAYMAKAMIMIZ BAŞKANLIĞINDA MAHALLİ İSKAN KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

BATMAN GAP İDARESİ YETKİLİLERİ KAYMAKAMIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Hasankeyf Kaymakamlığı

 

  HASANKEYF'TE HAVA DURUMUA DURUMU     BATMAN HARİTASI
http://www.dmi.gov.tr/sunum/tahmin-show-1.aspx?m=HASANKEYF&basla=1&bitir=4&rC=DFDFDF&rZ=fff  
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26