Hasankeyf Kaymakamlığı
 
ILISU BİLİM KOMİTESİNİN İLÇEMİZE ZİYARETLERİ

Bu içerik toplam 107 kez gösterildi.

 

sosyal medyada

paylaş


Ilısu Barajı ve HES Projesi kapsamında oluşturulan “Ilısu Bilim Komitesi” Koordinatörü Sayın Mustafa ELDEMİR ve beraberindeki heyet üyeleri  Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN’i Makamında ziyaret ettiler.

 

Makam odasında gerçekleşen ilk toplantıya Ilısu Bilim Komitesi Koordinatörü Sayın Mustafa ELDEMİR ve beraberindeki 25 kişilik heyet üyeleri, Batman Üniversite Rektörü Prof.Dr. Aydın DURMUŞ, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap KUSEN, Batman İş Kurumu İl Müdür Yrd. Mahmut POLAT, Yazı İşleri Müdürü Ramazan ÇİÇEK,  DSİ Şube Müdürü Şehmus Erkan DURSUN, Halk Eğitim Müdürü Edip ALTUN ve Orman Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

 

Kaymakamımız, Ilısu Bilim Komitesi üyelerine Yeni Hasankeyf Yerleşim alanında devam eden kamu yatırımları ve diğer sorunlarla ilgili kısaca bilgi verdikten sonra ilçemizin sorunları içeren bir raporu da Bilim Komitesine sunarak mevcut sorunların çözümü noktasında desteklerin istedi.

 

Bilim Komitesinin talebi üzerine, Kaymakamımız Başkanlığında Kale sokaktaki esnaf temsilcileri ile konferans salonunda ikinci bir toplantı gerçekleştirildi. Yeni Hasankeyf Yerleşkesinin mevcut sorunlarının yanı sıra kale sokakta halen ticari faaliyet gösteren ve tarihi eserlerin taşınılması için esnafların dükkânlarının erken boşaltılması durumunda iş kaybına uğrayacak olan esnaflarımızın maddi anlamda kayıplarının telafi edilmesi ve Yeni Hasankeyf Yerleşkesinde düzenleri kurulup kazançları artırılana kadar maddi olarak desteklenmeleri üzerinde duruldu. Yapılan toplantıda tüm esnaf temsilcilerine söz hakkı verilerek sorunları dinlendi ve sorunların çözümü için gerelti notlar alındı.

 

Toplantıdan sonra, Bilim Komitesi üyeleriyle birlikte Yeni Hasankeyf Yerleşkesinde yapımı devam eden ve biten kamu yatırımlarını birlikte inceleyerek yetkililerden bilgi aldıktan sonra Bilim Komitesi üyeleri İlçemizden ayrıldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  SON 10 KAYIT <<< TÜM KAYITLAR >>>

GENÇ ÇİFTÇİLERE HAYVANCILIK DESTEĞİ

Sayın Valimiz, İlçemizde İncelemelerde Bulundu

ILISU BİLİM KOMİTESİNİN İLÇEMİZE ZİYARETLERİ

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNE SOSYAL TESİS PROJESİ

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

YENİ HASANKEYF YERLEŞKESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN KONUTLARIN SORUNLARI HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

KAYMAKAMIMIZ YOL ARAMA NOKTALARINI YERİNDE DENETLEDİ.

KAYMAKAMIMIZ YOLÜSTÜ KARAKOLUNDA ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

KAYMAKAMIMIZ BAŞKANLIĞINDA MAHALLİ İSKAN KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

BATMAN GAP İDARESİ YETKİLİLERİ KAYMAKAMIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Hasankeyf Kaymakamlığı

 

  HASANKEYF'TE HAVA DURUMUA DURUMU     BATMAN HARİTASI
http://www.dmi.gov.tr/sunum/tahmin-show-1.aspx?m=HASANKEYF&basla=1&bitir=4&rC=DFDFDF&rZ=fff  
 

T.C. HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Copyright © 2013 Hasankeyf Kaymakamlığı | Tüm hakları saklıdır. Hasankeyf Yeni Yerleşim Alanı Hükümet Konağı Hasankeyf / Batman
Telefon +90 (488) 381 22 16 - 17  Faks +90 (488) 381 22 26